Internet

Informační technologie je výborným pomocníkem nejen pro začínající sportovce

Stále dokola: „Chci hubnout! Nemám čas. Od zítřka nejím! Běž si hrát ven, svítí tam sluníčko! Neseď pořád u počítače!“  Tyto věty už nemusíte vyslovit. Nikdy. Už se není na co vymlouvat. Informační technologové přišli s novinkou, jak zvednout svět z pohovek a rozpohybovat se. Cílem bylo zaměřit se na mládež.
kondiční běh v lese

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy si klade za cíl zlepšit pohybovou schopnost studentů. A jeden z posledních IT výstřelků, náramek Samsung Gear Fit, by mohl pomoci sportovcům, žákům, ale i lidem, kteří váhají se sportem začít.
A jelikož je dennodenně propíráno slovo obezita jakožto strašák lidstva, určitě si i tento náramek najde své příznivce.  Náramek má nabídku fitness nástrojů. Díky aplikacím S-planner se z něj stane osobní trenér. Stáhlete-li si některou z aplikací, povýšíte náramek na další mety.
dětské hodinky
·         Např. aplikace Nike + runningje jedna z nejpopulárnějších běžeckých aplikací, která nepotřebuje internetové připojení. Obsahuje motivační funkce, tréninkové režimy a získaná data zaznamenává z GPS příjimače, proto dokáže změřit vzdálenost trasy, převýšení i čas. Výsledná trasa se pak zobrazí na mapě přímo v aplikaci. Lákadlem je, že si lidé mohou své výsledky porovnávat na sociální síti Facebook.
·         Aplikace Endomondoje vylepšená tím, že umí spočítat spotřebované kalorie.
·         Komplexní systém Runnkeperdokáže měřit chůzi, běh i jízdu na kole. Senzory vyhodnotí také srdeční tep.
·         Poslední z výčtu aplikací je Zombies, Run! Velmi přitažlivá pro mládež. Pracuje na stejné bázi, avšak s prvky hry. Běh se změní na honičku při zombie apokalypse. Při běhání sluchátky posloucháte příběh a pokyny. Musíte utíkat před zombíky, sbírat virtuální věci a stavět základnu.
barva run
Tyto náramky jsou oceňovány nejen pro dobrou motivaci ke sportu, ale i ze zdravotního hlediska. Pokud nemáte o náramek zájem, ale  stále hledáte tu správnou pohybovou, běžeckou motivaci, pak není nic jednoduššího, než se zúčastnit charitativnívh běhů, které bývají především pro rekreační vyznavače sportů a nejde zde jen o výsledky.