Hobby

Poker je známou karetní hrou již od středověku

Pokud vás zajímají kořeny této karetní hazardní hry, musíme se vrátit hluboko do středověku, a možná ještě dále. V dobách Perské říše byla známá hra As-Naas. Tato hra byla velice populární hlavně mezi vojáky, kteří spolu hráli o svůj žold. Později se základy této hry dostaly do moderní společnosti, z níž později, asi v šestnáctém století, vznikla francouzská hra poque. Nutno však podotknout, že poque nebyla jediná hra svého typu, podobné prvky nesla i karetní hra primero.
casino a děvče
Kde a jak vznikl poker, který známe dnes?
–          Počátek hazardu se datuje ke konci osmnáctého a počátku devatenáctého století
–          Poker má největší tradici v Americe
–          Název této karetní hry pochází ze zkomoleniny francouzského slova angličtinou
–          První hazard se hrál v americkém státě New Orleans, který byl na počátku devatenáctého století francouzskou kolonií
–          Hra se kdysi hrávala v salonech, dnes byla přenesena do kasin a heren
–          Nejmodernější podoba pokeru je online, vyzkoušejte https://www.pokerman.cz/poker-strategie/, kde vám kromě samotných online kasin také poradí, jak se hraje, pomohou vám najít nejrůznější online turnaje, seznámí vás s hráči a ukáží vám online videa, která vám ukáží, jak hrají ti nejlepší
poker a peníze

Nejstarší variantou pokeru je dvaceti karetní

Ta sehrála s kartami od desítky nahoru. Nejsilnější a zároveň výherní čtveřicí byly karty všech čtyř es. Tato hra se standardně hrála s dvaceti kartami a s pouze čtyřmi vybranými hráči.
O desetiletí později existuje i záznam o hře, ve které už je padesát dva karet. Tady už se ale nehraje jenom na nejsilnější čtveřici, ale také na barvy nebo postupky.
Proč se poker rozšířil do celého světa?
·         Největší vliv na to měla válka devatenáctého století, Sever proti Jihu
·         Ve stejné době se také objevují další varianty pokeru (Stud, wild card, lowball, split)